Packaging pro zmrzlinu s kávou

Představujeme vám nový obalový design z naší dílny, který s vámi v obchodě doslova naváže oční kontakt. V krásném novém obalu se ukrývají zmrzlinové výrobky. První menší obal je plněný smetanovou zmrzlinou s jednou příchutí. Druhý vyšší obsahuje italský nápoj affogato. Jedná se o kávu s přidanou zmrzlinou ve třech různých příchutích.

Obalový design s vlastním pohledem

Hlavním grafickým motivem tohoto obalového designu je pár zvědavých očí. Pro menší obal jsme využili tuto skvělou iliustraci v její zjednodušené formě. Oči plynule přecházejí do pozadí a tvoří tak tělo obalu, který se díky tomuto efektu jeví jako nějaká postavička.

Texty jsou na obalu záměrně zpracované v jednotném typu pisma. Chtěli jsme tak zachovat typografii jako samostatný ucelený grafický prvek obalu. V obou případech slouží částečně jako součást ilustrace, a to v podobě obočí. Tento malý vtipný detail zůstal z původního záměru využít písmo na dotvoření celého obličeje. Později jsme od něj upustili kvůli kompozičně problematickému řešení se zobrazením příchutí.

Při druhém vyšším obalu pro nápoj již písmo částečně funguje jako textura vyplňující velký vertikální prostor. Pro tento účel se zvolený typ písma skvěle hodil a spolu se střídáním barev na jednotlivých slovech tak působí hravě, ale zároveň čitelně.

Hlavně, aby byl packaging veselý

Nebavilo nás dívat se na nudné obaly pro zmrzlinu. Přiznejme si, že se zmrzlinou se všichni vracíme do našeho dětství.

affogato-02affogato-03affogato-04affogato-05