Mojí další výzvou je ilustrovat krátký animovaný film

Od 19. srpna 2019 31 března, 2020 Marketing, Marketing
Maison Daniel

Daniel je u nás téměř od začátku. Jeho super schopností jsou ilustrace. Jaký je jeho názor na práci z domova a jaké knihy čte?

Jak dlouho jsi u nás?

Od roku 2017. Takže už skoro dva roky.

Změnilo se u nás něco od té doby, co jsi přišel?

Změnilo se toho dost. Podle mě pokročily věci tím správným směrem. Přibyli lidé, což má blahodárný vliv na lidskou psychiku. 😊 Zároveň vzniklo více prostoru pro tvorbu vlastních a kvalitnějších věcí, takže se práce rozdělí podle zručností a vědomostí.

Jaké je tvoje zaměření?

Jsem ilustrátor, ale někdy dělám i DTP nebo grafiku. Většinu mé práce tvoří ilustrace, což mě těší. Ale střídání činností občas není na škodu. I při mechanické práci se dá vyvětrat hlava a přijít na nové myšlenky.

Jak vypadá tvůj typický den v práci?

Tak jako u většiny, hned ráno zkontroluji e-maily a povinnosti, které mám vyřídit dle priorit. Také záleží na tom, jestli má nějakou nedokončenou práci z minulých dní. Pokud ano, snažím se ji dokončit v termínu a potom se ideálně přesunu na další zadání.

Dělají se i částečné úkoly, připomínkování z jiných projektů. S tím není problém, pokud dokážu tento úkol zvládnout rychle. Vždy se snažím, abych neměl časově rozbitý celý den různými zadáními, protože taková práce by nebyla příliš efektivní.

Nejlépe se mi dělá na jednom projektu, na který se mohu soustředit. Každý to má jinak. Já si organizuji den tak, abych měl pocit, že jsem na jeho konci něco udělal. Neříkám, že se mi to vždycky podaří stejně. Někdy to jde lehce, někdy hůře, ale pro mě je důležité, abych na konci dne odevzdal nějaký výstup.

Co bys chtěl dělat za 2-3 roky?

Chtěl bych dělat ilustrace jako doposud, ale na vyšším levelu. Prostě se zlepšovat a mít pocit, že moje práce má smysl. Chtěl bych se kromě digitální ilustrace vrátit i ke klasické malbě, které jsem se věnoval v minulosti, a trochu si zašpinit ruce. Je to pro mě určitý způsob meditace.

Jaký byl tvůj první dojem, když jsi k nám přišel?

Dojem byl trochu rozpačitý. Firma tehdy teprve začínala. Byli jsme spolu s Martinem sami na všechno, co se týkalo grafiky. Kromě toho se mi těsně potom narodil syn, přestěhoval se do úplně jiného města, dále od rodiny a známých. Takže toho bylo hodně. Zažil jsem stresující období, ale na druhé straně jsem viděl, že Martin a Igor vědí, co dělají a v rámci možností se snaží dělat maximum. Jsem rád, že jsem se vrátil zpět. Tak se potvrdil můj dojem. Firma prosperuje a posouvá se dál. Dá se říct, že rychlým krokem. 😊

Co je pro tebe momentálně největší výzva?

Výzev je víc, ale já mám potřebu stále na sobě pracovat. Když se dívám, co všechno lidé dělají, kolik je šikovných lidí, tak je výzev a inspirace víc než dost. 😊 Ale abych byl konkrétnější, velmi rád bych ilustroval nějaký krátký animovaný film nebo knihu.

Děláš raději stále na jednom projektu nebo ti vyhovuje střídání?

Jak už jsem říkal, preferuji práci na jednom projektu. Osvědčilo se mi, že výsledek je potom lepší.

Tvůj poslední projekt je?

Například ilustrace pro společnost LITE, Brit, St. Nicolaus, interní ilustrace pro naši agenturu.

Jak podle tebe vypadá ideální klient?

Ten neexistuje. Ale samozřejmě, pokud si klient nechá poradit a dá trochu prostoru pro kreativu, pracuje se lépe.

V čem by ses chtěl zlepšit?

Ve všem! 😊 Myslím, že je to samozřejmé. Úplně platí, že čím víc člověk ví, tak zjišťuje, kolik toho ještě neví.

Najdou se pro tebe u nás dostatečné výzvy?

Určitě ano. Kromě oblasti obalového designu a marketingu se skoro v každé práci člověk učí i to, jak pracovat s jinými lidmi, podílí se na fungování týmu. V naší branži je, samozřejmě, důležitá komunikace s klientem a i mezi námi navzájem.

Od kterého kolegy ses nejvíce naučil?

Moje oblast je velmi specifická. Ilustraci se věnuji v podstatě jen já. Co se týče grafiky nebo DTP, tak musím říct, že vzhledem k mému věku a zkušenostem jsem nepotřeboval mnoho rad. Tím nechci říct, že bych se od lidí v agentuře neměl co učit. Vždy je dobré, když se na práci podívá více lidí. Velmi důležitý je také názor člověka, který na daném projektu ani nemusí pracovat, ale právě proto může přinést úplně nový, čerstvý pohled na věc. Nejvíc se řídím a sbírám inspiraci od Radka a Martina.

Do konce roku by ses chtěl zlepšit v…

…Celkově v mých schopnostech, aby bylo z každého tahu cítit lásku, pokoru a sluníčko.

Marketing je dřina, kdybys ho mohl vyměnit, dělal bys…

Já jsem spokojený s tím, co dělám, neměnil bych. 😊

Jak trávíš víkendy?

Různě, mění se to. Co se opakuje, je, že je trávím se svým synem. To chci, aby pokračovalo i nadále. 😊 Potom jsou tu samozřejmě různé výlety atd. Stane se, že někdy mám práci i přes víkend, ale snažím se tomu vyhýbat. Myslím, že je třeba si umět odpočinout, aby člověk nasbíral síly a přišel na jiné myšlenky. Pracovat od nevidím do nevidím není efektivní, právě naopak. A to už ani nemluvím o zdravotních následcích.

Jak podle tebe vypadá ideální volno?

Na otázku jsem zčásti odpověděl v té předešlé. Nevyhýbám se ani moři, hory jsou pro mě top a celkově mám rád aktivní dovolenou. Tzn. neležím na pláži celý den jako tuleň.

Poslední dovolená byla?

Fíha, nevzpomínám si. Ne, žertuji. Na Velikonoce.

Co teď čteš?

Mám teď rozečtených více knih. Teda vždycky jich mám rozečtených víc. Právě jsem dočetl Laserového muže od Gellerta Tamase. Čtu Ztracené Němce, Sympatizanta. Mám rád knihy od vydavatelství Absynt. Dále mám v knihovně Střet náboženství atd.

Jakou hudbu posloucháš při práci?

Dobrou! 😊

Oblíbený nápoj?

Sencha a káva.

Oblíbené místo v Praze?

Takových je víc, že jo? 😊 Fajn je Bastion, Ladronka, Riegrovy sady, Pragovka, Břevnovský klášter, Stromovka. Víc punková místa musím ještě objevit.

V práci máš rád, když…

…se pracuje. 😊

Ideální projekt je takový, který…

…mám pod kontrolou a když je na konci realizace ještě zajímavější než na začátku.

Kdy odcházíš v pátek z práce?

Momentálně mám možnost pracovat z domu a jsem za to vděčný. Ale pracuji klasicky od 9 do 18 hodin. Snažím se časový interval dodržovat a nemám s tím problém. Všechno má, samozřejmě, výhody a nevýhody. Je dobré se scházet a povídat si s kolegy. Na druhé straně mám pocit, že se doma dokážu víc soustředit a mám pocit, že jsem efektivnější, než když jsem ve studiu. Věci ale nejsou tak černobílé, každý je nastavený jinak a vyhovuje mu jiný přístup k práci, resp. každý si najde svůj proces, který mu nejvíce vyhovuje, ať už doma nebo v kanceláři.

Poslední otázka je na hraně. Bubnový výtah pro tři osoby má maximální nosnost 250 kg. Mohou do něj nastoupit spolu majitelé agentury Martin s Igorem?

Tak toto bude opravdu na hraně, ale mám pocit, že Igor začal cvičit, takže asi ano. 😊

Zaujal tě rozhovor s Danielem? Přečti si další ze série, kde představujeme náš tým.