Plast, který dnes odhodíme, necháváme našim potomkům, aby ho zdvihli. Úvaha nad dokonalým obalovým designem.

Od 24. dubna 2017 3 března, 2022 Marketing

Odpad z kokosových ořechů nejprve několik týdnů vlhne ve vodní nádrži připomínající rybník. Po vylovení a vysušení jsou připraveny k dalšímu zpracování.
2017 Sri Lanka © Martin Kušpál, MAISON D’IDÉE Prague

 

Neznám lepší nápoj než čerstvě rozříznutý kokosový ořech, který právě dnes spadl ze stromu. Více než jeho skvělá chuť mě u všeho, co roste na stromě, nadchne ten dokonalý packaging. Je skvělý. Nikdy by se mi nepodařilo navrhnout něco hezčího, funkčnějšího a rozumnějšího. I když nás packaging živí, přál bych si, abychom ho nikdy nepotřebovali. Vyměnil bych svou práci za to, kdybych nemusel vidět na zemi další igelitku nebo vyhozenou plastovou láhev. Aha, konečně nějaký dobrý nápad, vypadá to, že ta dovolená začíná fungovat.

 

Kdyby můj šéf viděl, že na firemním blogu píšu o tom, že nejlepší obaly jsou žádné, asi by mě vyhodil. Právě v takových okamžicích se těším z toho, že naštěstí žádného šéfa nemám a můžu si psát, co chci, i za cenu nepochopených výrazů od mých kolegů.

 

Když se mě někdo zeptá, který obal mě v poslední době nejvíce zaujal, s nadšením mu popíši první ovoce, které mě napadne. Vezměte si například takový banán. Přichází k nám perfektně zabalený. Design obalu: jednoznačně sto bodů. Uživatelské pohodlí a funkčnost? Znovu sto bodů. Odpad? Žádný, za 5 měsíců se rozloží. A to není všechno, má i další využití. Taková banánová slupka se perfektně hodí do zahrady, stačí ji přihodit pod rostlinky a hned vám lépe porostou.

 

Co takové hrozny nebo maliny? Zůstane jen stopka, Klidně ji můžete hodit v zahradě na zem. A jsou lahodné. Nebo hruška. Skoro nic z ní nezůstane. Minimalismus ve své nejvyšší formě.

 

Na přirozených obalech plodů mě především inspirují dva atributy jejich funkčnosti, které podle mě povedou k naší snaze přiblížit se k propracovanosti přírody.

 

Prvním je schopnost obalu (slupky) komunikovat aktuální stav produktu zákazníkovi. A to nejen obrazově (barvou), ale i dotykově (tvrdostí), s ohledem na zrakově postižené. No, zkuste takový obal navrhnout. Takový, který vám měnící se barvou a tvrdostí řekne, zda je kupovaný produkt právě vhodný ke konzumaci.

 

Druhou zázračnou vlastností obyčejné slupky je její schopnost začít prudce oxidovat a rozkládat se hned po oddělení od vnitřního obsahu. Toto mi vůbec nedává smysl. Jak bych jen dokázal rozkázat obalu, aby se právě od svého otevření začal hned rozkládat. Možná tak kdyby jeho rozklad závisel od dopadu UV paprsků a tedy v obchodech i doma bychom ho skladovali pod specifickým světlem a jeho rozklad by začal až po kontaktu s tím denním.

 

Moje představa o dokonalém obalu budoucnosti

Možná je řešení v bilaterální struktuře obalu. Vnější vrstva by byla stabilní při kontaktu s kyslíkem, zatímco ta vnitřní jen v ochranné atmosféře dusíku. Po rozbalení by se tak vystavením obyčejnému vzduchu aktivovala spolu s katalyzátorem pro rozklad vnější vrstvy a obal by tak byl hned rozložen.

 

O ničem podobném jsem ještě neslyšel, a tak to asi nebude v blízké budoucnosti ekonomicky a technologicky dostupné řešení. Zůstanu tedy alespoň se svou úvahou na našem blogu, kde možná inspiruji nadějného chemika/chemičku, který/á za 10 let změní svět.

 

Předchozí dva body jasně dokazují, že i na nejbližší desetiletí zůstane příroda tím největším a nepřekonaným trend-setterem. Snad se do té doby přestaneme těšit z těch skvělých plastů, které neustále zvedám ze země v parku, když se snažím vyvenčit psa v kousku přírody a ne na smetišti.

 

Ne nadarmo nás Němci označují jako ,,divoký Východ“, když vidí, jak je někdo schopen vyhodit nedopalek z cigarety na zem. I když se nesnažíme zachránit velryby v oceánu, aspoň bychom tu nemuseli mít nepořádek. Veškerý plast, který dnes hodíme na zem, necháváme našim potomkům, aby ho zvedli.

 

kokos02

Pro výrobu lan z kokosových vláken stačí jednoduchá technika v provizorních podmínkách.
2017 Srí Lanka © Martin Kušpál, MAISON D’IDÉE Prague

kokos03

Zpracování vláken z kokosových ořechů.
2017 Srí Lanka © Martin Kušpál, MAISON D’IDÉE Prague

kokos04

Výsledný produkt se navine na rozměrné kotouče. Kokosová lana jsou určena především na export.
2017 Srí Lanka © Martin Kušpál, MAISON D’IDÉE Prague

kokos05

Ekologický a krásný výrobek.
2017 Srí Lanka © Martin Kušpál, MAISON D’IDÉE Prague