klient logo maspoma

#packaging #design #maspoma #slovakia #byMAISON

Obalový design pro rozsáhlou produktovou řadu

Vždy nás nesmírně těší, když můžeme přispět ke zlepšení jakéhokoli slovenského výrobku. Věříme, že tak pomůžeme slovenským firmám prosadit se v tvrdé zahraniční konkurenci. Společnost Mäspoma nám svěřila do rukou kompletní redesign jejích výrobků pod jednotnou a moderní grafickou koncepcí. S uvedením prvních výrobků v novém obalu na trh přišla také obměna celých regálů s jejich vystavením ve vašich oblíbených supermarketech.

Nový design, nové ambice

Celkový redesign obalů výrobků Mäspoma je součástí strategie firmy o zvýšení povědomí o značce na Slovensku a později i na českém trhu. Moderní, dobře čitelný a svěží design obalů je opěrným bodem pro realizaci tohoto záměru. Na přípravě koncepce jsme pracovali dlouho se snahou vyhovět technickým omezením tisku a s cílem dosáhnout tak nejen skvělého vzhledu, ale i nízkonákladové realizace.

Charakteristika nového obalového designu

Pro obaly jsme vzhledem k možnosti tisku a budoucí flexibilitě zvolili sebevědomou kompozici čisté velké plochy a poutavé fotografie. Tyto dva prvky jsou následně předělené sekundárním grafickým prvkem vlnovky doplněným o logo výrobce. Klienta se nám podařilo přesvědčit pro využití netradiční fialové barvy na řadu směsí, která rázně oddělí jejich výrobky od konkurence. Výhodou těchto výrobků je velká vizuální plocha obalů a jejich vysoký počet v regálech. Podmínkou klienta byla co nejvyšší čitelnost a přehlednost názvů výrobků, proto jsme pro celou koncepci zvolili moderní patkové písmo s tučným řezem. Finálnímu designu předcházelo několik prototypů a my jsme nakonec velmi rádi, že se nám společně s klientem podařilo vybrat právě tento koncept.

maspoma-obaly-01maspoma-obaly-02maspoma-obaly-03maspoma-obaly-04maspoma-obaly-05maspoma-obaly-06maspoma-obaly-07maspoma-obaly-08maspoma-obaly-09