allnature logo

#packaging #allnature #byMAISON

Naším úkolem bylo vytvořit jedinečný vizuální styl a aplikovat ho na několik různých produktových řad. Design obalů jsme přizpůsobili celkovému konceptu značky a technologickým možnostem potisku jednotlivých produktů. Obal pracuje s hravou typografií, která je silně stylizovaná a má nepravidelné tvary evokující nedokonalost přírody. Všechny výrobky této značky jsou zcela přírodní bez použití jakýchkoli chemických látek. Design obalu se řídí touto charakteristikou, ale zároveň pracuje s moderními a jasnými barvami. Právě rozmanitost barev a vytvoření charakteristických obalů pro každou řadu hraje klíčovou roli při rozlišování obilovin od ořechových másel, olejů od koupelových solí nebo čokolády od čočky. Na základě požadavků klienta jsme některé obaly obohatili o originální ilustrace, čímž design obalu získal vyšší řemeslnou hodnotu. Značka od nás dostala nejen nový design obalů, ale také redesign samotného loga a celého vizuálního konceptu.

Při tvorbě obalů, které byly vyráběny různými technologickými postupy, jsme vždy volili optimální kombinaci materiálu a technologie tisku, přičemž jsme brali v úvahu také zemi a množství, ve kterém byly vyrobeny. Například pro dosažení prémiového efektu u kokosových olejů jsme použili matnou polyethylenovou fólii s průhledností, zatímco pro jiné výrobky byl vhodný obyčejný papír s matným povrchem. Jsme přesvědčeni, že pro design obalů jsou odborné znalosti výrobních procesů a znalost chování různých materiálů stejně podstatné jako kreativita a cit pro grafický design.

packaging allnature rebrandingpackaging allnature rebrandingpackaging allnature rebrandingpackaging allnature rebranding