#fattomatoketchup #packaging #design #3dgraphics #byMAISON

Packaging kečupu, který vnáší rajčatům život a osobnost

Rádi si hrajeme se spojováním vizuálních motivů do nových, netradičních podob. Značku FAT TOMATO KETCHUP jsme vytvořili jednoduchou antropomorfií hlavní suroviny, v tomto případě rajčete, která se vyskytuje v mnoha pestrých variacích. Například žluté, červené, americké, černé, cherry a mnohé jiné. Mimochodem, všechny chutnají výborně. Proč by tedy měl být kečup stále o tomtéž? Rozhodli jsme se ukázat vám první dva příklady z obalového designu projektu, které si pohrávají s metamorfózou žlutého a amerického rajčete.

Věděli jste, že původ slova kečup je z dalekého orientu?

Při tvorbě značek a obalového designu rádi pátráme v etymologickém slovníku. Náš kreativec si v něm rád čte, i když na žádném projektu nepracuje, ale to necháme stranou.

Potěšilo nás, když se nám podařilo spojit žlutý obal s orientálním charakterem rajčete. Konečně aspoň něco odkazuje na původ toho krásného, ​​západem používaného slova kečup. Tento výraz jako pojmenování omáčky z fermentovaných ryb nebo houbové pasty (zdroje se různí) přinesli do Evropy mořeplavci (pravděpodobně pod záštitou Východoindické společnosti) z Číny na přelomu 17. a 18. století. Písemné zmínky lze nalézt z let 1701 a 1708.

Jednalo se o populární dochucovadlo, které se stalo velmi oblíbeným právě v Británii. Foneticky se název přenesl z čínského (kôechiap or kê-tsiap) na ketchup nebo catchup (holandsky ketjap). Suroviny se později nahradily rajčaty, což nikomu dodnes očividně nevadilo a tak máme na stole produkt, jehož vyslovený název by rozeznali i před 300 lety. Jen jeho chuť by byla zcela jiná.
(https://english.stackexchange.com/questions/24530/what-is-the-etymology-of-the-word-ketchup)

3D grafika nám pomáhá posouvat kreativu obalového designu dále

Na závěr musíme zmínit, že celý obal funguje díky skvěle odvedené práci našeho 3D grafika, který rád bere výzvy z našeho kreativního oddělení. Poradil si výborně s podpovrchovým rozptylem světla, který dodává rajčatům jejich translucentní, organický dojem. Jelikož se Vlado nenechal rozptýlit technickými aspekty problému, mohl si o to víc vyhrát se skulpturou krásných charakterových karikatur.