Idea, logo design a koncepce obalového designu

Vývoj celkové koncepce značky BODRY provázelo od začátku velké nadšení z naší strany. Klient nám dal volnou ruku a naši kreativci přišli s poutavým, moderním a originálním řešením obalového designu. V zadání byla jasná představa o názvu značky, který jednoznačně inklinuje ke své cílové skupině a s ohledem na regionální zaměření distribuce výrobku. Produkt je řazen mezi cenově dostupné výrobky, přičemž konkurenční krmiva mají převážně nízkou úroveň brandingu a obalového designu. Vyniknout, odlišit se a zaujmout v této kategorii bylo proto snadné. Přesto jsme situaci na trhu využili k tvorbě originálního a svěžího obalu. Nemyslíme si, že levnější výrobky by měly mít špatný nebo nudný design, právě naopak.

Moderní produktový design

Výsledkem je tak svěží, odvážná a moderní grafika, která ve své kategorii rozhodně zaujme. Klient získal jednoznačnou konkurenční výhodu a my věříme, že poptávka po tomto výrobku bude nadále růst.

Fotografie jako hlavní motiv obalového designu

Celkové tmavé pojetí obalů vychází z podkladové fotografie. Náš původní záměr byl v použití různých psů na jednotlivé příchutě. Nakonec jsme se s klientem shodli na použití jednoho motivu pro lepší identifikaci výrobku z dlouhodobého hlediska. Tmavý podklad si přímo říkal o moderní vektorové ilustrace a prvky, které komunikují aktuální trendy v oblasti grafického designu. Zpracování tabulky nutričních hodnot jsme také neponechali bez pozornosti a uspořádali jsme informace v moderním a atraktivním stylu. Vedle ostrých hran a technicistně působící přerušované čáry vyniká oblá a hravá typografie v logu a ikonografii. Samotný design loga je bez symbolu, protože by další grafický prvek působil rušivě a na čitelnosti spíše ubíral než pomáhal. Výsledkem je tak logo sestávající z čisté typografie v hravé a originální kompozici kompaktního tvaru. Logotyp je zároveň silně stylizovaný texturou v tazích písmen.

Projekt: BODRY packaging design, branding
Art Director: Martin Kuspal
Klient: VK SUMA s.r.o
Rok: 2015


Bodry-2Bodry-3Bodry-4Bodry-5Bodry-6