#branding #packaging #futu #insect

Značka FUTU představuje pohled do budoucnosti potravin. Zdravé, moderní, výživné a udržitelné. Tento slovenský start-up se pustil do výroby jedlého hmyzu. V jeho portfoliu najdete ochucené larvy Tenebrio molitor. Obsahují vysoký podíl nenasycených mastných kyselin a bílkovin a jejich chov a zpracování nezatěžuje životní prostředí, na rozdíl od chovu skotu nebo drůbeže. Jsou proto ideálním zdrojem bílkovin pro udržitelnou budoucnost.

Téma udržitelnosti a harmonie s planetou jsme se rozhodli zpracovat tak, že jsme místo kontinentů znázornili Zemi s liliemi a rostlinami. Tento prvek se stal nosným vizuálním prvkem celé značky. Logo je kontrastně postaveno na moderním jednoduchém písmu. Na rozdíl od současných trendů v obalovém designu jsme se rozhodli použít naddimenzované logo, téměř vždy v bílé barvě – představující čistotu a nevinnost. Podkladem pro logo je škála barev definující vizuální identitu projektu.

Kromě jedlého hmyzu vyrábí značka také vlastní granolu z veganských rostlinných bílkovin. Pro doypacky granoly jsme zvolili atypický zaoblený tvar, aby výrobek na pultu vynikl. Obal kombinuje využití fotografie a foodstylingu, který jsme pro potřeby obalu kompletně vytvořili v našem vlastním fotoateliéru.

Portfolio výrobků pod touto značkou se stále rozšiřuje, ale granola a hmyz patří mezi hlavní produkty tohoto malého výrobce.

packaging futu protein mixpackaging futu vegan protein granolapackaging futu vegan protein granolapackaging futu vegan protein granolapackaging futu vegan protein granolapackaging futu vegan protein granolapackaging futu vegan protein granolapackaging futu larvicky muciarapackaging futu larvicky muciarapackaging futu larvicky muciarapackaging futu vegan protein barpackaging futu protein paleo pasta