Nový obal a grafické zpracování knižní publikace

Přibližně před rokem nás klient oslovil s požadavkem vytvořit v rekordně krátkém čase obal na jejich novou knihu „Co vám výživoví poradci neřeknou (Protože to nevědí)“. Design jsme zvládli a kniha se vyprodala bez problémů.

Klient spokojený s výsledkem nám proto po roce svěřil přípravu grafického designu pokračování této knihy, tentokrát i se zpracováním samotného obsahu.

Jak vybrat obal a jak zalomit obsah?

Pro projekt jsme vytvořili sérii grafických návrhů obalů, které byly následně testovány na vzorku 800 lidí z vybrané cílové skupiny nadšenců pro fitness a výživu. Následně jsme výsledek průzkumu vyhodnotili a rozhodli se pro variantu, kterou vidíte v projektu. Cílem bylo vyhnout se designu kuchařek, kterým je tato kniha velice vzdálená. Klient dále trval na konzervativním a seriózním způsobu zalomení obsahu, jakož i rukopise zvolených ilustrací tvořených pro projekt na míru. Tato stylizace měla jasně odklánět od naleštěných reklamních a brožurových vizuálů a měla směřovat blíže k seriózní, vědecky podložené publikaci, kterou tato kniha určitě je. Rady a vysvětlení fungování metabolismu, vlivu cvičení a složení stravy vedou čtenáře k hlubšímu, studiemi podloženému pochopení komplexního chování lidského těla. S více než 280 zdroji, na které se pánové Walek a Tóth při psaní odvolávají, skláníme poklonu před kvalitně odvedenou prací. Jejich primární snahou bylo vyvrátit zažité zlozvyky lidí, kteří se snaží zhubnout „zaručenými“ způsoby šířenými neodbornými life-stylovými časopisy či jinými nepodloženými zdroji, které v konečném důsledku nikdy nevedou k dlouhodobě udržitelnému výsledku. Doporučujeme přečíst každému!

kniha01kniha02