Na obalovém designu pro vína je skvělé to, že ho nikdy není dost. Každá vinařská sezóna přinese jinou úrodu a limitované edice exkluzivních vín přímo touží po kreativním, minimalistickém a odvážném obalovém designu. Zde přicházíme my. Pro nás, jako pro milovníky dobrého vína, je tvorba designu pro tento segment splněným snem. Variabilita a potřeba originality rok co rok činí z vína ideální produkt pro hledání nových a netradičních způsobů designu balení.
Dobrý ročník si zaslouží výjimečný obal, a proto jsme i tentokrát s radostí navrhli design, který odkazuje na tradiční metody práce s grafikou. Monografické zpracování kruhového motivu – symbolu života nebo světa, velkého nebo snad toho menšího, který se nachází v něčem tak komplexním, jako je bobule révy – se stalo výzvou pro tuto exkluzivní sérii vín.

Jeho zpracováním jsme se snažili poukázat na variabilitu i tak jednoduchého motivu. V duchu minimalismu a snaze odkázat na tradiční ručně prováděnou grafiku jsme obměňovali znázornění kruhu tahy černého pera. Výsledný obalový design dále pracuje s deformací etikety, která vyzdvihuje a upozorňuje na netradiční kruhový motiv na obalu.
Samotný branding značky je také tvořen v duchu minimalismu. Logo Aperun Wines je na přední straně obalu potištěné stříbrnou barvou, a to jen pro spojení grafém A a P, bez kompletního logotypu. Pro exkluzivní a limitovanou edici vín posloužil tento obalový design jako příjemný a citlivý prostředník mezi výrobcem a konzumentem.

vine2

Aperun-vines-2ap-wino.3

 

Projekt: Aperun Wines Hand Draw Packaging Design
Art Director: Martin Kuspal
Agentura: MAISON D’IDÉE
Klient: Aperun Wines
Vytvořeno v roce: 2015