#digitální #malba #ilustrace #vánoce #čokoláda #packaging #byMAISON

Tento projekt nám přirostl k srdci hned od začátku. Pustili jsme se do něj v květnu 2018, Vánoce byly tehdy pořádně daleko za rohem, ale jak to už v marketingu a obzvláště v packagingu chodí, vánoční grafika se musí připravit trochu dříve, než napadne první sníh (alespoň by to tak mělo být!).

Digitální malba je forma ilustrace, která využívá to nejlepší z oblasti tradiční malby a práci s olejovou barvou, a světem digitálním. Právě ten digitální nám umožňuje flexibilitu a editovatelnost celého kreativního procesu.

Jako kreativní ředitel nerad (opravdu) vstupuji do tvorby mých kolegů, když jim něco jde vysloveně od ruky. U Daniela, našeho kreativního ilustrátora, to platí dvojnásob. Na začátku pořádně dlouho hledáme, co bychom asi chtěli a jak bych si to představoval, ale pak mu obvykle nechávám volnou ruku. Daniel vždy posune ilustraci a celý projekt svou řemeslnou zručností a uměleckým cítěním dopředu. A já z toho mám obrovskou radost. Klienti jsou nadšení a packaging vždy vypálí na výbornou.

Při obalovém designu těchto malých roztomilých čokoládek jsme chtěli tak trochu odbočit od přehnaně minimalistických, moderních a vyumělkovaných stylizací. Chtěli jsme vnést do obalu nádech upřímného pocitu radosti z Vánoc.

Na první pohled zaujme ilustrace Santa Clause, který je v celé kompozici dominantní. Pozadí, které je v tomto případě také ilustrované, je ještě více potlačeno přesahujícím panelem se základními informacemi o výrobku. Ponechali jsme ho ve sněhově bílé barvě s jemnými zlatými elementy, doplněný o tenké, elegantní a jemné písmo. Vnitřní část obalu je zlatá, metalická. Každá jedna čokoládka je pak zabalena v malých chutných ilustracích, které vycházejí z jednotných motivů klíčového vizuálu. Každý kousek je tak vzájemně vizuálně propojen a zůstává dlouhotrvajícím zážitkem.

Přejeme vám příjemné prožití nejbližších vánočních svátků (i když je ještě léto).

illustration Santa chocolate MAISON D'IDÉE