packaging 5minut intro

#privátníznačka #privatelabel #packaging #branding #byMAISON

Identita privátní značky 5’minute

Kdo řekl, že privátní značky řetězců nemohou vypadat prémiově? Kreativní a sofistikovaný obalový design se hodí i pro všední potraviny každodenní spotřeby. Hlavně v tom případě, když obchodník podporuje snahu komunikovat svůj privátní brand jako něco víc než jen průměr. Značka 5’minute je odvozena od zavedeného výrazu „za 5 minut 12“, který je součástí komunikační kampaně této značky ve snaze zaujmout spotřebitele svou schopností expresního nákupu právě tehdy, když to potřebujete nejvíce. Nákup potravin je v tomto řetězci rychlý i díky zaručenému počtu expresních pokladen.

Motiv a celkové poselství značky se díky našemu designu přenesl ze všeobecné komunikace v reklamě i do samotných výrobků. Grafické zpracování pracuje s minimalistickým zobrazením ciferníku hodin a času. Čtvrtina kruhu je určena pro grafické vyobrazení samotné potraviny formou realistické barevné fotografie, zatímco popis výrobku se nachází hned pod ní. Segmentace výrobků je níže zobrazena prostřednictvím systému ikon, které slouží pro rychlou a snadnou orientaci konzumenta.

V rámci obalového designu celé produktové řady jsme vytvořili individuální grafické šablony zpracování různých typů obalů, jakými jsou například polystyrenové obaly s průhledným celofánem pro chlazené, čerstvé a mražené potraviny. Nosičem grafiky je v tomto případě vyseknutý kartonový přebal zdůrazňující tvar samotných hodin. Grafika se dále napojuje na aluminiové a celofánové obaly, jakož i na ve skle balené prémiové výrobky, jakými jsou zavařeniny, pesto nebo olivy. Práce na těchto obalech byla nesmírně záživná. Dosažení vizuální kontinuity mezi jednotlivými typy obalů byl od začátku náš záměr. Flexibilita grafického motivu byla proto kritická pro dobrý výsledek.

5minute-25minute-3 5minute-45minute-5

Projekt: 5’minute Private Brand Identity And Packaging Design
Art Director: Martin Kuspal
Klient: 5’minute
Rok: 2015